Obal iPhone 11 Pro využije senior i teenager! Proč mít telefon v moderním obalu a jak vybrat ten pravý?

Chybí vám na váš chytrý telefon potřebný obal? iPhone 11 Pro se bez něj skutečně neobejde;  risk jeho poškození je v tomto případě skutečně vysoký a může přijít draho.Mobilní pouzdra by měla být nedílnou součástí vybavení každého majitele chytrého telefonu. V následujícím článku se vám pokusíme vysvětlit, proč tomu tak je. Seznámíte se s hlavními funkcemi tohoto užitečného doplňku a zjistíte, na co se zaměřit při jeho výběru, abyste získali to nejlepší pro vašeho mobilního miláčka.

Obal iPhone 11 pro jako praktický dárek

Mobilní pouzdra a kryty využije prakticky každý, komu není lhostejný stav jeho zařízení a nechce investovat každou chvíli peníze do jeho oprav. Díky své užitečnosti může být obal na smartphone milým dárkem pro vaše blízké. Nejen, že jim tím pomůžete ochránit jejich majetek, ale navíc jim věnujete zajímavý designový prvek, který může podtrhnout jak vkus teenagera, tak i elegantního staršího muže či ženy. Na výběr je široká paleta barev, materiálů a vzorů. Některé produkty navíc disponují různými ozdobnými prvky, jež ocení především něžná část populace.

Rozdíl mezi pouzdrem a krytem

Než se vydáte po nákupech nebo začnete brouzdat po eshopech, je potřeba si vysvětlit základní rozdíl mezi mobilním pouzdrem a krytem. Nejedná se jednu a tutéž věc, ale dva různé typy ochrany telefonu. Rozdíl spočívá v jejich provedení a v tom, jak velkou část mobilu ochrání. Kryt obvykle obklopuje pouze zadní část smartphonu a tím chrání jeho hardware a fotoaparát. Použitý materiál krytu je nejčastěji silikon nebo plast. Oproti tomu do mobilního pouzdra se vkládá telefon úplně celý a bývá vyroben z různých druhů textilií, koženky nebo i pravé kůže.

Zásadní benefity mobilního pouzdra

Pouzdra na chytrý telefon často disponují klipovým nebo magnetickým zapínáním, ale není to pravidlem. Jejich nedílnou součástí bývají všité kapsičky, které je možné využít místo peněženky pro uložení karet, hotovosti či vizitek. S tímto obalem na iPhone nebudete muset nic hledat po kapsách; vše budete mít pěkně organizované na jednom místě. Kromě výše uvedených vlastností je zajímavou funkcí těchto pouzder také možnost využít je jako stojánek. Některá jsou totiž navržena tak, aby se dala různými způsoby překlápět a dělala tak oporu vašemu telefonu třeba při sledování filmu.

Podle jakých parametrů vybírat 

Pro výběr správného pouzdra je potřeba zohlednit, co vše od něj očekáváte. Zda ho chcete využít jako úložný prostor na penize a karty, nebo naopak potřebujete co nejmenší obal, abyste mohli nosit mobil pohodlně v kapse. Zde je několik faktorů, na které byste při volbě svého prvního pouzdra měli brát ohled:

  • Použitý materiál – nejčastěji silikon, plast, koženka nebo kůže a různé druhy textilu.
  • Počet kapes a jejich velikost – v případě pouzder zvažte, zda potřebujete více kapsiček např. pro úschovu platebních a slevových karet, nebo jen jednu velkou na hotovost.
  • Zapínání – někdo u svého pouzdra potřebuje magnetické zapínání, aby měl jistotu, že v době, kdy se mobil uložen v batohu nebo v kabelce, bude dostatečně zabezpečený.
  • Design – důležité kritérium, které ovlivní, zda pouzdro bude skutečně používáno, nebo zůstane schované v šuplíku. Obal na mobilní telefon si ostatně můžete ozdobit i svépomocí.

A to už je k obalům na iPhone či jiné smartphony opravdu všechno. Nyní už musíte mít jasno v tom, k čemu tyto pomůcky slouží a proč je výhodné do nich pár stovek korun investovat. Dozvěděli jste se jaký je hlavní rozdíl mezi mobilním krytem a pouzdrem. Zjistili jste jaké jsou jejich zásadní benefity a nakonec jste se dočetli, které parametry je při jejich výběru nutné zohlednit.

A jaký obal dělá parťáka vašemu mobilu? Našli jste zalíbení v praktických pouzdrech a využíváte je také místo peněženky? Nebo si bohatě vystačíte se silikonovým krytem a více nepotřebujete? Napište nám, jak se k ochraně svého chytrého telefonu stavíte vy, moc nás to zajímá!