Už žádné nedokonalosti na kůži: vyzkoušejte laserové odstranění bradavic

Laserové odstranění bradavic je jednou z moderních neinvazivních metod, jak se zbavit nepříjemných infekčních bradavic. Laserový přístroj si poradí nejen s bradavicemi, ale také s dalšími výrůstky a změnami na kůži člověka. Díky moderním přístrojům obecně je boj proti vadám vzhledu a také stárnutí a nedokonalostem daleko jednodušší a také i dostupnější, než tomu bývalo ještě nedávno.

Jak funguje laser na bradavice v praxi?

Díky jednoduchému zákroku – cílené pulsaci laserového paprsku v místě, kde se nachází nechtěný útvar, je možné bez použití celkové anestezie během pár minut odstranit jak bradavice, tak znaménka nebo například pihy.

Které bradavice lze odstranit laserem?

Bradavice jsou obecně velmi nepříjemným projevem na kůži nebo také na sliznicích, který je způsoben HPV – lidským papilomavirem. Existuje hned několik typů bradavic, které se od sebe liší barvou, tvarem, celkovým projevem a také místem, kde se na těle objevují. Mezi nejčastější bradavice patří například:

  • bradavice obecné – najdeme je pod nehty, kde díky svému popraskaném povrchu mohou nepříjemně svědit.
  • genitální bradavice – tyto velice nepříjemné bradavice se vyskytují v intimních oblastech a přenášejí se pohlavním stykem.
  • ploché bradavice v obličeji – nejčastěji se vyskytují v obličeji jako drobné nažloutlé bradavičky nebo na hřbetech rukou u dětí.
  • bradavice na chodidle – jedna z nejčastějších forem bradavic, která se šíří při chůzi bosou nohou například ve veřejném prostoru bazénu a sprchách.

Všechny mají jedno společné. Mají stejného původce a také se dají zlikvidovat pomocí laserového paprsku.

Je nutné se na zákrok připravit?

Na tento typ miniinvazivního zakroku není třeba žádná speciální příprava. Před samotným ošetřením je provedena konzultace bradavice nebo jakéhokoliv kožního útvaru odborníkem.

Zákrok nemůže být jednodušší!

Jedná se o vskutku rychlý a nenáročný zákrok. Postupně jsou formou vaporizace odstraňovány vrchní vrstvy pokožky, kde se bradavice nacházejí. Trvání zákroku se pohybuje od 5 do 15 minut a nevyžaduje vůbec žádnou hospitalizaci ošetřovaného klienta. Není třeba ani žádná složitější rekonvalescence nebo snad rehabilitace. Aby zákrok nebolel, může být aplikována lokální anestezie prostřednictvím krému nebo injekční aplikace.

Péče po zákroku? 

Důležité je vždy následovat rad ošetřující lékaře, který stanovuje tu nejlepší doporučenou péči o ošetřované místo na kůži. V nejbližších dnech po zákroku je doporučováno nevystavovat ošetřenou pokožku slunečnímu záření. S opalováním je tedy vždy dobré počkat až po úplném zhojení stroupku.

Laser patří v boji proti bradavicím mezi nejmodernější bojovníky!

Existuje mnoho metod, které bojují proti bradavicím. Málokterá z nich je ale tolik účinná, jako právě laserový zákrok. Mezi nejvýraznější výhody laserového odstranění bradavic patří samozřejmě bezbolestnost, úspěšnost a také minimální poškození ošetřované pokožky.

 Mezi méně účinné metody, kterými lidé bojují proti bradavicím, jsou například:

  • chirurgické odstranění bradavic
  • zmrazení bradavic
  • nanášení speciálních krémů a prostředků
  • boj prostřednictvím posílení imunity člověka.

Je laser vhodný pro všechny?

Tento zákrok nebývá doporučován onkologických pacientům, tehotným ženám a lidem s respiračním onemocněním.

Na kolik vás to vyjde?

Kompletní ošetření jedné bradavice včetně vyšetření, medikace a kontroly vyjde zhruba na 1500 korun, což je částka, která za odstranění tohoto nepříjemného trápení jistě stojí.

Pořád váháte, jakou metodu odstranění bradavic zvolit? Laser je jasnou odpovědí! Po ošetření laserem se bradavice většinou nevracejí!