Jak se zbavit chloupků? Zapomeňte na žiletky – ukážeme vám 5 bezpečných a spolehlivých řešení! 

Dbáte o svůj zevnějšek? Hladké nohy a upravený klín považujete za samozřejmost? A ačkoliv jste tuto estetickou záležitost dosud řešili „po staru“, tedy s pomocí žiletek, nyní uvažujete o změně? Zkrátka přemýšlíte, jak se zbavit chloupků jiným způsobem? V tom případě vám rádi ukážeme, jakou cestou se můžete vydat. Většina depilačních a epilačních metod vám asi není úplně neznámá. A možná, že jste některou z nich už někdy i vyzkoušeli. Nicméně pro případ, že jste ještě neotestovali všechno, co moderní doba nabízí, připomeneme vám, jaké máte možnosti.

Toužíte po hebké pokožce bez chloupků? Zapomeňte na žiletky! Máme pro vás příjemnější a často i efektivnější řešení.

Jak se zbavit chloupků? Na starou otázku existují nové odpovědi!

Péče o fyzickou krásu provází člověka po celé věky. Zkrášlovací metody se sice často lišily a to někdy i značně. Jinak o sebe dbali lidé doby bronzové nebo obyvatelé starého Řecka na přelomu letopočtů a jiné prostředky volili třeba Francouzi či Italové za časů renesance. Jedno však měly „kosmetické“ procedury vždy společné. Značnou vynalézavost! A není divu. Téměř každý chce vypadat co nejlépe a často zkouší možné i nemožné, aby svého cíle dosáhl. A faktem je i to, že leckdo je ochoten podstoupit někdy až bizarní věci, které u jiných lidí vzbuzují údiv.

K procedurám, nad nimiž se ale už rozhodně nikdo nepodivuje, patří odstraňování tělesného ochlupení. A jak se spolehlivě zbavit chloupků? Věřte, že na to samé se dnes a denně ptají miliony lidí napříč planetou. Na starou otázku přitom nalézají stále nové a nové odpovědi. Hned uvidíte jaké.

5 účinných způsobů, jimiž můžete nahradit žiletky

Každý člověk je jedinečný, a to jak po stránce duševní, tak po stránce fyzické. Je-li řeč o těle, někdo má zkrátka chloupků více, jiný méně. A někdo je nejrůznějších starostí spojených s úpravou či s odstraňováním „srsti“ ušetřen docela. Narazit můžete na muže, kteří se bez žiletky úplně obejdou, a to jednoduše proto, že na sobě nemají, co by oholili. Ale stejně tak se vám může přihodit, že potkáte dámu s docela slušným vousem. Jsme zkrátka různí.

Vám rostou chloupky tam, kde o to ani trochu nestojíte? A věčné holení žiletkou, které může při troše nepozornosti či nešikovnosti napáchat více škody než užitku, vás už zmáhá? Zkuste něco jiného. Zde máte 5 účinných způsobů, jimiž můžete žiletky nahradit:

  1. Depilační vosk
  2. Cukrová pasta
  3. Epilace metodou IPL
  4. Epilace laserem
  5. Elektrický depilátor

Je libo vosk nebo cukrovou pastu?

Zbavujete chloupků svoje nohy? Nebo si podobně jako většina žen a stále větší počet mužů upravujete svůj klín? Ať je to jak chce, žiletky můžete nahradit třeba voskem nebo cukrovou pastou. A jak na to?

Pořiďte si speciální depilační pláty s obsahem vosku. V rukou je zahřejte a přiložte na místo, které potřebuje „vylepšit“. Nechte vosk, aby „lapil“ co nejvíce chloupků a prudkým trhnutím plát z kůže odstraňte. Krátký okamžik bolesti obvykle stojí za to! Výsledek může přetrvat i několik týdnů. A co cukrová pasta? Postup je podobný, jen pasta se na rozdíl od vosku nanáší samostatně a později je proto nutné překrýt ji pruhem látky, který se k cukrové hmotě pěkně přilepí. 

„Zázračný“ laser nebo raději IPL?

Laser je právem považován za „malý zázrak“. Kosmetické salony a kliniky estetické medicíny se bez nějakého druhu laserového přístroje už v podstatě neobejdou. Laserovými paprsky se korigují vrásky nebo odstraňuje tetování. A nežádoucí chloupky? Kvalitní přístroj vás jich zbaví rychle, snadno a bez zbytečné bolesti. Metoda je spolehlivá a nanejvýš účinná. Výsledky takového ošetření lze s trochou nadsázky označit za trvalé.

Nechce se vám na žádnou kliniku? Podobných výsledků jako s laserem lze někdy dosáhnout i při využití tzv. intenzivního pulzního světla neboli IPL. Pomocí opakovaného použití IPL epilátoru, který je běžně k dostání, můžete dát chloupkům sbohem klidně doma v obýváku. Stejně jako v případě profesionálního laserového přístroje se také zde jedná o metodu bezbolestnou a velmi účinnou.

Je libo další řešení?

Elektrický strojek a zpomalovače růstu

Dalším řešením, které vám umožní zahodit žiletky, je dobře známý elektrický strojek. V případě depilačního strojku, který chloupky pouze holí, sice nejde o nic převratného ani příliš efektivního, ale je to zřejmě lepší než klasické žiletky. Naproti tomu epilační strojek už představuje pokročilejší metodu, protože likviduje chloupky i s kořínky. Nutno ovšem podotknout, že je to celkem bolestivé a relativně krátkodobé řešení. Epilaci strojkem lze ale trochu vylepšit! Existují totiž krémy a také gely, které dovedou růst ochlupení zpomalit. Pokud je budete používat po každém „holení“, nebudete muset brát strojek do ruky tak často.

Co si zvolíte? Odborné ošetření laserem, „domácí“ IPL nebo elektrický strojek?