Dlouhé vlasy – jak na ně, aby vám narostly co nejdříve? Ukážeme vám, které věci fungují!

Zdravé, krásné a pokud možno i dlouhé vlasy – jak na ně? Kladete si podobnou otázku? Není divu. Po bujné a dlouhé kštici touží celá řada lidí. A protože k mnohým z nás byla v tomto ohledu příroda poněkud skoupá, hledáme cesty, jak si své přání vyplnit. Faktem je, že muži se něčím takovým zpravidla moc netrápí. Proč taky? Kratší sestřih je přece u pánů docela běžný. To s ženami, s těmi je to samozřejmě jiné. Alespoň většinou. Obvykle chtějí mít „hřívu“ tak výraznou, aby se za nimi všichni s obdivem otáčeli. Co ale s tím, když nemáte rychlý růst pevných a krásných vlasů tzv. v genech? Dá se přírodě vůbec nějak pomoci?

Pochopitelně, že dá! Ale protože se stav vaší kštice zřejmě nezlepší sám od sebe a už vůbec ne ze dne na den, bude to chtít trochu snahy a také nějakou tu trpělivost. Jste připraveni pro svou krásu něco udělat? A hodilo by se vám pár tipů, které prý většinou fungují? Tak neztrácejme čas!

Dlouhé vlasy – jak na ně, když vám příroda nepřála

O přirozené pokrývce lidské hlavy toho už bylo napsáno hodně. A je to pochopitelné. Vlasy jsou totiž považovány za velmi důležitý aspekt fyzického vzhledu každého člověka. A protože řada z nás není spokojena s jejich množstvím nebo třeba s jejich délkou, věnuje se zdravému růstu vlasů a také péči o ně bezpočet rozmanitých textů. Některé z nich jsou přínosné méně, jiné více. A o některých se dá říci, že se svou kvalitou blíží tomu, co lze očekávat od solidní odborné studie.

A jsou to právě autoři odborných textů, kteří by vám jistě potvrdili, že dlouhá, zdravá a bohatá kštice, jíž se některé ženy pyšní, není pro většinu ostatních vůbec žádnou samozřejmostí. A to jednoduše proto, že mnozí z nás nedisponují právě ideální genetickou výbavou. Skutečný odborník by vám ale také jistě řekl, že se i člověk, kterému příroda dvakrát nepřála, může dlouhých a krásných vlasů s trochou štěstí přece jen dočkat. Musí však najít odpověď na otázku „jak na ně?“.

Dlouhé vlasy – jak na ně: Tipy a triky pro zdravý a rychlý růst vlasů

Toužíte po záplavě krásných vlasů? Chcete, aby vám rostly rychleji než dosud a aby byly pevné a zdravé? Vaše přání se vám může vyplnit. Nečekejte ale, že k tomu dojde jako „mávnutím kouzelného proutku“. Nejsme v pohádce. Pro svou krásu budete muset něco udělat. Chcete vědět, jak na to? Rádi byste zjistili, co kštici prospívá a co podporuje její rychlý růst? Tak dobře.

Ukážeme vám, co s tím. Zde máte pár triků, které by měly fungovat. Můžete je vyzkoušet ať už je vám dvacet nebo třeba i tehdy, jste-li dámou zralejšího věku. Pořádná hříva může totiž slušet i starším ženám.

A co je tedy důležité? Co zpravidla pomáhá? Tady je to nejpodstatnější:

 • Optimální frekvence mytí (s ohledem na typ a aktuální stav vaší kštice)
 • Používání kvalitních (přírodních) šamponů
 • Aplikace výživných olejů (kokosových, arganových atd.)
 • Jemné masáže zlepšující přísun živin k vlasovým kořínkům
 • Pravidelné zastřihávání konečků (asi 1x za čtvrt roku)
 • Opatrné a pozvolné vysoušení po mytí
 • Česání pomocí hřebenů s řídkými zuby
 • Omezení aplikace stylingových přípravků na nezbytné minimum

Správná výživa je základním předpokladem úspěchu

Stačí, když vám kštice naroste do půli zad? Anebo toužíte po hřívě, která svou extrémní délkou ostatní ohromí? Ať je to jak chce, jen správným mytím, česáním či masážemi toho docílíte jen obtížně. Ne snad, že by šetrná péče nebyla důležitá. Faktem ale je, že základním stavebním kamenem bujné kštice bývá kvalitní výživa. A to zdaleka ne jen taková, kterou svým vlasům dopřejete ve formě speciálních olejů nebo šamponů složených čistě z přírodních ingrediencí.

Je dokázáno, že růst vlasů nejlépe podpoříte konzumací těchto potravin:

 • Vejce (biotin a bílkoviny)
 • Špenát (železo, vitamíny A, C a B9)
 • Tučné a mastné rybí maso (omega-3 mastné kyseliny)
 • Drobné ovoce – jahody, borůvky, ostružiny (vitamín C)
 • Ořechy (vitamíny B a E, zinek, esenciální mastné kyseliny)

Víte, jak škodlivý je stres?

Vyzkoušeli jste už všechno možné, ale nezaznamenali jste téměř žádný pokrok? Navzdory tomu, že se o svou kštici náležitě staráte a konzumujete spousty potravin, které by jí měly prospívat? Vlasy vám zkrátka pořád rostou pomalu a nevypadají o mnoho lépe než dřív? Potom by asi bylo dobré zamyslet se nad tím, jak žijete. Je váš běžný den plný shonu a starostí? Od rána do večera se nezastavíte a cítíte se neklidní dokonce i tehdy, když byste měli odpočívat? Pak jste možná obětí toho, čemu se říká permanentní stres. Prostě trpíte neustálým stresem a vaše vlasy strádají spolu s vámi. Proto zvolněte, je-li to jen trochu možné. A výsledky se snad konečně dostaví!

 

 Chcete mít delší vlasy proto, že vám to někdo poradil? Anebo o nich sníte odjakživa?