Hledáte efektivní cviky na zadek? Ty nejlepší vás dnes naučíme!

Pevné a hezky vytvarované pozadí není žádná samozřejmost. Pokud se usilovně snažíte objevit nějaké cviky na zadek, které by vám pomohly tuto část vašeho těla poněkud „vylepšit“, asi o tom víte své. Nejste spokojeni s vlastním pozadím? Trápí vás jeho velikost či tvar? Chcete, aby bylo pevnější a vypadalo lépe? Zařídit se to samozřejmě dá. Jak ale určitě víte, nic na světě není zadarmo. A vypracované tělo už vůbec ne. Budete se proto muset snažit, abyste svého cíle dosáhli!

Máte dostatek pevné vůle? Nechybí vám motivace? Dobrá. Ukážeme vám cviky, které jsou pro „práci“ s hýžděmi jako stvořené. Vyzkoušejte je a pokud nepolevíte, výsledky se dostaví už za pár týdnů!

Správné cviky na zadek a jejich dvojí efekt!

Po zpevněném a pěkně tvarovaném pozadí touží především ženy. A pokud už ho mají, neváhají se jím pochlubit. Není divu. Každá chce být přitažlivá. Je ale pravda, že ani mnoha mužům není zcela lhostejné, jak tato část jejich těla vypadá a někteří z nich se podle toho také snaží zařídit. A to nejlépe tak, že posilují nebo provozují nějaký sport, který má na pevnost hýžďového svalstva pozitivní vliv.

Chcete se naučit ty správné cviky, které vám se zformováním vašeho pozadí pomohou? A tušili jste, že fyzická aktivita, které se hodláte věnovat, má hned dvojí efekt? Prvním a na první pohled viditelným výsledkem správného posilování hýžďového svalstva bývá efekt estetický. Váš zadek bude po nějakém čase zkrátka lépe vypadat. Což je ostatně i vaše hlavní motivace. Je tu však ještě další a věřte, že neméně důležitá věc. Silné hýžďové svaly totiž hrají velkou roli při správném držení těla a pomáhají také s udržením rovnováhy při celé řadě pohybových aktivit. Že jste to nevěděli? Nevadí. Teď máte o důvod víc začít s pravidelným cvičením.

Jak na dokonalý tvar pozadí? Máme pro vás 4 skvělé tipy!

Fyzická aktivita je pro člověka důležitá. O tom nemůže být sporu. Pravidelný pohyb zlepšuje fungování celého organismu, přispívá k lepší kondici a prodlužuje nám život. Chcete být fit, a navíc dobře vypadat? A hodláte začít tím, že si „vypracujete“ pozadí? Máme pro vás 4 tipy na cviky, které vám s tím významně pomohou. Tady jsou:

  • Dřepy
  • Výpady křížem
  • Zvedání pánve (Hip thrust)
  • Pánevní most (Glute bridge)

Perfektní dřep a výpady křížem

Chcete, aby váš zadek vypadal tak dobře, jak je to jen možné? Rádi byste svého cíle dosáhli co nejdříve? Pokud to s posilováním hýžďových svalů myslíte vážně, neobejdete se bez cviků, které vám nyní popíšeme. Jak brzy zjistíte, velice účinné jsou tzv. výpady křížem. Nejprve si však popíšeme „perfektní“ dřep. Zná ho sice každý, ale zdaleka ne každý ví, jak by měl správně vypadat. Takže?

  • Dřepy – jsou ideální pro zpevnění stehen a zadku. Jak na ně? Nohy dejte lehce od sebe, váhu musíte přenést na paty. V zádech se neprohýbejte! Kolena pokrčujte zvolna, a to tak hluboko, jak to jen zvládnete. Pak se opět pomalu zvedněte. Cvičte nejlépe 2 až 3 série po 20 dřepech
  • Výpady křížem – prospívají střednímu hýžďovému svalu, a navíc i stehnům a lýtkům. Nohy rozkročte na úroveň ramen, stůjte rovně. Levou nohu musíte dát křížem přes pravou a zvolna klesat k zemi, dokud se vaše pravé stehno nedostane do rovnoběžné polohy s podlahou. Opakujte to zhruba 12x a pak nohy vystřídejte

Jak „pracovat“ s pánví?

Rádi byste se dostali do kondice? Máte však trochu obavy, že pravidelné cvičení z nějakého důvodu nezvládnete? Nenechte se ničím odradit! Věřte, že posilovat může každý. Jen musí opravdu chtít. Pokud jde o vaše pozadí, prospějí mu tyto dva cviky s pánví:

  • Hip thrust (zvedání pánve) – skvěle posiluje sedací svaly. Posaďte se k lavici a opřete se o ni spodní částí lopatek. Chodidla zapřete o zem ve vzdálenosti jen o trochu větší, než je šíře vašich boků. Zvedejte pánev tak, abyste nohy v kolenou dostali do pravého úhlu. Boky vystrčte vpřed, vydechněte a cca po 3 vteřinách se s nádechem vraťte zpátky. Vše opakujte
  • Glute bridge (pánevní most) – při tomto cviku zapojíte hlavně hýžďové svalstvo. Položte se na záda, paže podél těla. Pokrčte kolena a zapřete se celými chodidly o zem. Začněte zvedat pánev, a to tak vysoko, jak to zvládnete. Půlky přitom tiskněte k sobě. Znovu se položte a cvičení opakujte

Zapojte rozum!

Cviky na posílení a vytvarování pozadí, které jsme vám dnes nabídli, patří k nejefektivnějším. Pokud budete posilovat pravidelně, věřte, že výsledky, jich můžete díky nim dosáhnout, vás velmi mile překvapí. Nezapomeňte však zapojit také rozum! Zbytečně se nepřepínejte, v dostatečné míře relaxujte a dopřávejte si stravu bohatou na bílkoviny. Jedině tak bude vaše snaha korunována úspěchem!

 

Řeknete nám, jak vás napadlo začít procvičovat právě zadek? Někdo vám snad naznačil, že nevypadá kdovíjak?